Nebijokite kreiptis dėl darbo, net jei manote, kad jums tai per didelis kąsnis. Tačiau jūs turite tai padaryti. Be to, labai gerai turėti „LinkedIn“ profilį – darbdaviai gali jums parašyti. Tai iš tiesų efektyvi priemonė.

Vjatšeslav Jertsalov, programinės įrangos inžinierius, Svedbank, Talinas, Estija

 

Programuokite kiekvieną dieną.

Ivar Mägi, vadovas, Brackmann arbitražas, Talinas, Estija

 

Daug dirbkite ir stenkitės nuolat tobulėti. IT sritis be paliovos keičiasi, todėl jūs turite koja kojon žengti su šiais pokyčiais. 

Erich Zelinski, garso inžinierius, Gogeva kultūros centras, Talinas, Estija

 

Dažniausiai svarbiau yra ne sukaupta patirtis, bet tai, kaip greitai gebate mokytis.

Gabor Gyarmati, sistemos administratorius, Kuhne Nagel IT, Talinas, Estija

 

Nuolat praktikuokitės, susiraskite šiose srityse veikiančius žmones ir pasiteiraukite, kaip jie tai darytų, ištirkite internetinę erdvę. Daug laiko skirkite praktikai.

Raimonds Bortascenoks, IT pagalbos specialistas, Sapiens, Ryga, Latvija

 

Susipažinkite su vyraujančiomis tendencijomis ir pradėkite mokytis naudotis aktualiomis ir populiariausiomis technologijomis. Neatsilikite nuo tendencijų.

Mārtiņš Gegernieks, vartotojo sąsajos programuotojas, Evolution Gaming, Ryga, Latvija

 

Susisiekite su draugais, kurie jau turi tam tikros patirties IT srityje, kad suprastumėte IT profesinę kalbą. Tai pravers per pokalbius dėl darbo ir einant konkrečias pareigas.
Pēteris Spura, programinės įrangos testuotojas, ZZ Dats SIA, Ryga, Latvija

 

Sekite informaciją apie stažuotes. Nebijokite kreiptis į įmones ir pasiteirauti, ar jose yra laisvų darbo vietų, net jei jos to nesiūlo. Man pavyko gauti darbą tokiu būdu. Būkite aktyvūs „LinkedIn“ tinkle, naudokitės kitomis darbo paieškos svetainėmis. Skaitykite apie programavimą, nes ši sritis nuolat tobulėja.
Alo Nelis, programinės įrangos kūrėjas, Bitbank, Talinas, Estija

 

Neverta susikoncentruoti į darbo vietų, susijusių su „Java“, paieškas. Nebijokite kandidatuoti į pozicijas kitomis kalbomis.  Persiorientuoti nuo vienos prie kitos kalbos yra gana lengva, jei jau esate susipažinę su programavimo pagrindais kita kalba.
Aldis Avotiņš, Ruby on Rails jaunesnysis kūrėjas, Tieto, Ryga, Latvija

 

Laisvalaikį būtina skirti programavimui. Jūs turite padaryti kokį nors darbą patys. Šie sėkmingi absolventai visuomet daug dirba namie.
Guntis Leimants, jaunesnysis Java kūrėjas, Prove IT, Ryga, Latvija

 

Nebijokite, būkite drąsūs ir ilgainiui visko išmoksite. Jūsų motyvacija yra labai svarbi.
Sindija Roga, jaunesnioji Java kūrėja, Arvato Systems Latvia, Ryga, Latvija

 

Programavimo mokymai yra puiki galimybė pradėti karjerą IT srityje. Pasiteiraukite apie tai mokytojų. Kartais jų įmonėse organizuojami panašūs kursai. Tai geras variantas, bet, žinoma, nėra vienintelis.
Mihails Frolenkovs, praktikantas testavimo automatizavimo srityje, Accenture, Ryga, Latvija