10 populiariausių ir geriausiai apmokamų programavimo kalbų, kurias būtina išmokti

Lyderis galbūt nepasikeitė, tačiau atlyginimas tikrai pakito.

Jeigu kada nors susimąstėte, kuri programavimo kalba yra pelningiausia ir populiariausia, turime jums tinkamą atsakymą. Iš visų galimų programavimo kalbų kruopščiai atrinkome tas, kurių žinios tikrai padidins jūsų galimybes darbo rinkoje. Mes žinome, kad dažnai tam tikrose įmonėse ir šalyse įsitvirtinusios kai kurios pagrindinės kalbos. Todėl prieš priimant svarbius sprendimus, verta šiek tiek išsiaiškinti ir sužinoti, kur ir kurios programavimo kalbos yra labiausiai vertinamos, pageidaujamos ir pelningos. Taigi kviečiame atrasti naujausias, populiariausias ir pelningiausias programavimo kalbas Europoje.

Mūsų sąraše yra 10 skirtingų programavimo kalbų, kurias pristatome nuo 10-osios vietos.

Taip pat turime paminėti, kad kiekviena iš šių kalbų yra savaip išskirtinė, ir norint padidinti savo galimybes IT rinkoje, verta išmokti keletą iš jų arba bent jau šiek tiek jas suprasti. Todėl perskaitykite tekstą ir pasirinkite jums tinkamiausią kalbą. Be to, prie kiekvieno aprašymo pridėjome diagramą, kurioje parodytas numatomas atlyginimas už tam tikrą programavimo kalbą ­– tai tikrai padės jums priimti teisingą sprendimą.

Nr. 10 – C#

C # programavimo kalba yra į objektą orientuotas programavimo įrankis, kurį 1998–2001 metais sukūrė „Microsoft“ inžinierių grupė.
Ši kalba yra ypač naudinga, daugiafunkcė ir dažniausiai naudojama. C # – puikus pasirinkimas, jeigu jus domina įgyti patirties kuriant MS pagrindo programas gimtąja kalba. Tačiau svarbiausias dalykas yra tai, kad C # kalbos žinios leis jums sukurti veiksmingas darbalaukio ir mobiliųjų įrenginių programas, kurias kasdien naudoja milijonai vartotojų visame pasaulyje.

Nr. 9 – „Ruby“

„Ruby“ sukūrė japonas Yukihiro Matsumoto  1995 metais, tačiau ją imta plačiau naudoti tik nuo 2003 metų.
Pagrindinis „Ruby“ programavimo kalbos tikslas – kurti galingus, bet suprantamus kodus, bet ne siekiant greičio, o kad tai būtų galima padaryti per trumpą laiką ir labai paprastai. Daugelis programuotojų mėgsta šią kalbą, nes ji yra labai paranki ir suprantama, tačiau ji nėra tokia populiari kaip kitos programavimo kalbos ir ne itin dažnai naudojama kai kuriose pasaulio vietose.

 

Nr. 8 – C++

C ++ yra bendros paskirties programavimo kalba, kurią 1983 metais sukūrė Bjarne Stroustrupas.
Pagrindinė C ++ programavimo kalbos naudojimo sritis – programos ir operacinės sistemos, todėl ši kalba laikoma viena populiariausių ir patikimiausių. Taip pat daugelio laikoma vienu geriausių įrankių kurti filmus ir muziką apdorojančias programas. Verta paminėti, kad „Google Chrome“, „Amazon“ svetainės ir „Microsoft Windows“ yra parašytos C++ pagrindu. Štai kodėl verta mokėti šią kalbą.

Nr. 7 – „Node.js“

„Node.js“ 2009 metais sukūrė Rayanas Dahlis ir kompanija „Joyent“.
Programavimo kalba „Node.js“ yra daugialypės platformos atvirojo kodo aplinka, skirta kurti „JavaScript“ kalba parašytas serverio programas. Svarbus pranašumas yra tai, kad „Node.js“ naudoja daugelis didelių korporacijų, pvz., tokie milžinai kaip IBM, „LinkedIn“, „Netflix“ ar „Yahoo!“. Todėl svajojantiems apie darbą tokiose korporacijos kaip šios, verta apsvarstyti galimybę išmokti „Node.js“ programavimo kalbos.

Nr. 6 – „React“

Programavimo kalbą „React“ 2013 metais sukūrė Jordanas Walke.
Ši programavimo kalba naudojama interneto programų grafinėms sąsajoms kurti. Tam tikra prasme tai yra „JavaScript“ programinės įrangos biblioteka. Joje yra DOM, arba Document Object Mode, ir JSX kalba. „React“ programavimo kalba naudojama tokių įmonių, kaip „PayPal“, „Archive.org“ ir „Walmart“ interneto svetainėse. Jis taip pat dažnai naudojama programavimo projektams, talpinamiems „GitHub“ platformoje.

 

Nr. 5 – PHP

PHP 1995 metais sukūrė Rasmusas Lerdorfas.
Ši programavimo kalba buvo sukurta interneto svetainėms ir interneto programoms kurti. Tai yra atvirojo kodo skriptų kalba. PHP kalbą lengva išmokti, ja galima kurti profesionalias ir dinamiškas interneto svetaines. PHP yra žiniatinklio technologijų klasika, todėl kiekvienas programuotojas turėtų žinoti jos pagrindus.

Nr. 4 – „Python“

„Python“ programavimo kalbą 1990 metais sukūrė programuotojas Guido van Rossumas.
Ši programavimo kalba yra nepaprasta, jos populiarumas kasmet auga, o pritaikymo galimybės – neribotos.
„Python“ yra viena galingiausių programavimo kalbų, naudojamų tokioms užduotims kaip matematiniai skaičiavimai, žiniatinklio kūrimas, duomenų analizė, automatizavimas ir kt. „Python“ yra labai patogi vartotojui ir lengvai koduojama. „Python“ buvo naudojama kuriant programas tokioms įmonėms kaip „Google“, „YouTube“ ir NASA. Ši kalba labai dažnai nurodoma darbo skelbimuose, todėl verta apsvarstyti galimybę ją išmokti. Atėjo laikas pristatyti tris geriausias iš mūsų sąrašo! Taigi pasiruoškite sužinoti populiariausias ir pelningiausias programavimo kalbas.

 

Nr. 3 – „.NET“

Pirmoji „.Net“ versija pasirodė 2002 metais. Jos kūrėjai – „Microsoft“ inžinieriai.
„.Net“ programinės įrangos platforma skirta virtualiosioms mašinoms. „.Net“ technologija apima vieningą programos vykdymo aplinką (Common Language Runtime) ir bibliotekas, teikiančias standartines programų funkcijas. Verta paminėti, kad „.Net“ nustato naujus programavimo standartus ir tai yra labai įdomus įrankis IT specialistams.

Nr. 2 – „JavaScript“

„JavaScript“ 1995 metais sukūrė Brendanas Eichas.
Tai skriptų programavimo kalba, dažniausiai naudojama kuriant interneto svetaines. Kalbant apie jos naudojimo dažnumą, daugiau kaip pusė visų programuotojų naudoja „JavaScript“. Tai pagrindinis išorinio (front-end) ir vidinio (back-end) programavimo įrankis. „JavaScript“ naudojama beveik visose interneto svetainėse, o jeigu jus domina verslo svetainių kūrimas, turėtumėte ją išmokti.

Nr. 1 – „Java“

Jeigu bent šiek tiek domitės IT sritimi, niekaip negalėjote negirdėti apie „Java“ programavimo kalbą. Visi žino, kas yra „Java“. Šią kalbą 1995 metais sukūrė Jamesas Goslingas.
„Java“ naudojama visose taikymo srityse, pradedant kortelių ir įrenginių programomis ir baigiant standartinėmis pažangių serverių sistemų programomis. Dėl galingos „Java“ virtualiosios mašinos ši kalba suderinama su daugeliu platformų. „Java“ populiarumas dar labiau išaugo, kai ji buvo pasirinkta „Android“ programoms kurti. Šiandien būtų lengviau atsakyti ne į klausimą kokios kompanijos naudoja „Java“, bet kokios nenaudoja! „Java“ yra visur – nuo „Google“ iki „Facebook“ ir „Youtube“, todėl „Java“ programuotojai – ne tik geidžiamiausi IT darbo rinkoje, bet ir geriausiai apmokami.

Visa pateikta informacija grindžiama „PayScale.com“ pateikiamais duomenimis ir tai yra apytikslis vertinimas. Verta nepamiršti, kad IT rinka yra labai dinamiška ir nuolat keičiasi. Tiems, kurie tik pradeda savo kelionę po IT pasaulį, rekomenduojama pradėti nuo populiariausių programavimo kalbų, tokių kaip „Java“, ir nuosekliai tobulinti kitas kalbas, kurių žinios palengvins svajonių darbo paiešką.