Akvilė Andriejūnienė

Junior Software Tester

SDAcademy man suteikė ne tik programinės įrangos testuotojo žinių pagrindus, čia susipažinau su nuostabiais, atsidavusiais dėstytojais, karjeros konsultantais, bei kurso draugais, su kuriais bendraujame net pasibaigus akademijai. Labiausiai man patiko tai, kad mokymai yra pakankamai intensyvūs ir apima labai platų temų spektrą. Turėjau galimybę ne tik susipažinti, bet ir pati išbandyti daug testavimo technikų, bei praktikoje naudojamų įrankių.

Taip pat labai vertinu suteiktas papildomas naudas, kaip el.laiškai su nuorodomis ir straipsniais tolimesniam gilinimuisi. Karjeros konsultavimas, kurio dėka išsigryninau savo geriausias asmenines savybes, bei nepriekaištingai susitvarkiau LinkedIn profilį. Džiaugiuosi, kad mano pirmieji žingsniai IT srityje žengti būtent su SDAcademy.

Andrius Bendoraitis

Java Developer

Turiu daugiau nei 10 metų patirtį pardavimų srityje. Nuo pat savo karjeros pradžios buvau pardavėjas. Įvairiais gyvenimo etapais aš reprezentuodavau ir parduodavau įvairius gaminius: nuo sporto įrangos iki autobusų. Nebuvau idealus pardavėjas, sakykime, pakankamai geras. Nepaisant to, aš visada jaučiau techninių, loginių algoritmų troškulį ir galimybę jais remiantis priimti sprendimus.

Kaip ir dauguma žmonių, bijojau pakeisti savo gyvenimo būdą ir kažką pradėti nuo nulio. Gal tai ne man? Gal aš per sena? Kas atsitiks, jei man nepavyks? Šie klausimai privertė mane kovoti ir aš atidėliojau savo transformaciją.

Taip tęsėsi iki tos dienos, kai patyriau kelio traumą ir buvau priversta atlikti rimtą operaciją. Tai buvo momentas, kai nusprendžiau gauti geriausią iš tos situacijos, nes 12 mėnesių negalėsiu užsiimti aktyvia veikla.

Internete radau „SDA Java“ kursus ir tai buvo vienintelis tyrimas, kuris vyko savaitgaliais. Vėliau sužinojau, kad didžiausi SDA pranašumai yra visiškai kitas dalykas. Lektoriai buvo tiesiog neįtikėtini. Ne visi, bet dauguma jų. SDA buvo labai lanksti keičiant dėstytoją. Trečia, man visada buvo priimtina koreguoti užsiėmimų tvarkaraštį, jei visi grupės nariai sutinka dėl pokyčių.

Galiausiai, „SDA Java“ kursai kartu su aukštos kokybės dėstytojais buvo stipri parama stabdant ledą ir pradedant integraciją į IT pasaulį. Tiems, kurie tikisi gauti viską iš studijų, negaliu pasakyti nieko paguodžiančio. Kursai pateikia geriausias įmanomas gaires, tačiau tai vis tiek yra tik gairės. Didžiąją darbo dalį turi atlikti pats studentas ir net po studijų.

IT karjerą pradėjau kaip praktikas didelėje pasaulinėje IT įmonėje. Labai džiaugiausi, kad turėjau galimybę ten dirbti ir mokytis iš profesionalų. Žinojau, kad vėliau, jei man pasiseks praktikos metu, galiu gauti pasiūlymą dėl darbo.

Po praktikos man pasiūlė darbą JAVA kūrėjo projekte. Praėjo 6 mėnesiai ir aš labai didžiuojuosi, kad esu čia. Didžiuojuosi savo įmone, SDA ir savimi, kad žengiau pirmąjį žingsnį. s

Tautvydas Pagalys

Software Engineer

Baigiau Statybos inžinerijos bakalaurą ir magistrą Vilniaus Gedimino technikos universitete ir pradėjau dirbti pastatų konstrukcijų projektuotoju. Tačiau vietoj gilinimosi į konstrukcijų projektavimą, labiau domėjausi konstrukcijų modeliavimo programinės įrangos konfigūravimu, automatizuotų komponentų bei „template‘ų“ kūrimu, todėl jaučiau, kad labiau traukia IT sritis. Netyčia Facebook‘e pamačiau reklamą, kad organizuojami „JAVA“ programavimo kursai ir nutariau pabandyti sudalyvauti pristomojoje paskaitoje. Ji buvo nemokama, todėl jei neptiks – nieko neprarasiu. Tačiau aš taip susidomėjau ir užsikabinau, kad per kelias dienas priėmiau sprendimą mokytis programavimo, kuris, dabar galiu drąsiai pasakyti, pakeitė mano gyvenimą! Kursai buvo labai platūs ir išsamūs, dėstytojas Edvinas buvo tiesiog sutvertas mokyti kitus. Jis mus mokė ne tik JAVA programavimo kalbos, bet ir SQL, HTML, CSS, JavaScript, Angular, Spring, Git ir dar daug visokių įdomių dalykų. Nors kursai vyko tik savaitgaliais, tačiau man jie taip patiko, o tas žinias norėjau tiesiog siurbte siurbti, todėl nusprendžiau išeiti iš darbo ir pradėti darbo dienomis mokytis papildomai. Viskas sekėsi puikiai.

Kursų pabaigoje dėstytojas pasiūlė sudalyvauti Swedbank įmonėje vykdomoje atrankoje. Labai bijojau, tačiau ir pokalbyje, ir sprendžiant testą pasirodžiau visai neblogai, todėl gavau pasiūlymą dirbti! Ir štai net nepajutau kaip jau daugiau negu metai dirbu programuotoju Swedbank‘e �� Esu labai laimingas, visiškai nesigailiu savo priimto sprendimo keisti profesiją ir labai labai dėkoju SDA akademijai bei jos dėstytojui Edvinui Prokofijovui.

Adina Dumitrescu

Programavimo kursais pradėjau domėtis grįžusi iš atostogų Kanadoje, nes jose visi klausinėjo, kuo užsiimu ir ar patinka tai, ką darau. Deja, turėjau atsakyti, kad nepatinka. 🙂 Todėl pradėjau ieškoti mokymų ir radau SDA.

Kursų programa yra labai išsami ir neapsiriboja vien tik žiniomis apie „Java“ programavimo kalbą. Tai puiki vieta pradėti mokytis programavimo. Kursuose susikūriau žinių bazę, kurią pasibaigus mokymams toliau plėtojau pagal darbo reikalavimus ar projektų, prie kurių dirbau, poreikius.

Tie, kurie ketina pradėti mokytis programavimo, turėtų skirti pakankamai laiko mokymosi procesui. Visi SDA instruktoriai yra labai gerai išmokyti ir pasiruošę jums kursų metu suteikti pagalbą, tačiau nuolatinis mokymosi procesas yra šio darbo dalis, todėl taip pat turite išmokti tinkamai įsisavinti žinias. 🙂

Labai džiaugiuosi tuo, kokią karjeros kryptį pasirinkau baigusi mokymus. Rekomendavau SDA savo draugams, kurie galvoja apie karjeros pokyčius. Pirmas žingsnis yra nuspręsti, kad siekiate kažko daugiau ir to nusipelnėte. Niekada nėra per vėlu imtis pokyčių, padėsiančių gyventi laimingiau. 🙂

Ada Palacean (Mican)

Šiek tiek programavimo pagrindų išmokau vidurinėje mokykloje, tačiau tuo metu maniau, kad man yra per sunku suprasti programavimą. Po 12 metų pastebėjau, kaip greitai plečiasi technologijų pramonė, ir nusprendžiau pabandyti dar kartą bei tapti šio nuostabaus ateities pasaulio dalimi. Smalsumo vedama nusprendžiau pradėti mokytis SDA. Tuo metu maniau, kad „Java“ kursai yra geriausiai paruošti ir išsamiausi rinkoje, todėl nusprendžiau imtis būtent jų.

Prieš tai dirbau gamybos inžinerijos pramonėje, kur tada pradėjome diegti naujas technologijas („Industry 4.0“ sritis). Pastebėjau, kiek naudos gamybos procesams ir kitoms pramonės šakoms gali suteikti programinės įrangos automatizavimas bei pagalba gamyboje. Mane sužavėjo šios technologijos, ir norėjau jas kuo geriau suprasti.

Svarbiausią vaidmenį keičiant profesinę veiklą atlieka instruktoriai bei kolegos. Svarbiausia yra duoti patarimų, pagelbėti ir dalytis savo profesine patirtimi. Darbe labiau orientuojuosi į eksploatavimo galimybes, tačiau man labai padėjo tam tikra mąstysena, duomenų bazės ir darbų konfigūracijos parinkimas.

Pavel Pšečuk

2009 m. žaisdamas kompiuterinius žaidimus atsitiktinai patekau į IT rinką: nepažįstamas vyresnysis administratorius pakvietė mane prisijungti prie savo vadybos komandos, o po kelių mėnesių tapau jo įpėdiniu. Po dvejų metų tai tapo vienu didžiausių žaidybos projektų Lietuvoje. Įgijau daug techninių bei kitokių žinių. Tai buvo mano pirmoji rimta patirtis IT srityje. Deja, 2015 m. teko projektą nutraukti, kadangi neturėjau tam laiko.

Prieš pradėdamas mokytis SDA, ketverius metus dirbau IT priežiūros tarnyboje (1-asis lygmuo) ir stengiausi būti paaukštintas į vadovaujamąsias pareigas (tokias, kaip vadovo ar komandos vadovo). Deja, mano kandidatūra buvo atmesta visus keturis kartus. Tuomet nusprendžiau palikti šią įmonę ir judėti kita linkme – daugiau technine kryptimi. SDA kursai pasirodė mano „Facebook“ kanale pačiu tinkamiausiu metu. Visiškai dėl to neabejojau – tai buvo galimybė pakeisti savo gyvenimą. O šiandien esu visiškai tikras, jog tai buvo tinkamas pasirinkimas. Pradėjęs šį kursą, įsidarbinau vienoje didžiausių logistikos įmonių pasaulyje ir tapau antrojo lygmens priežiūros specialistu IT centre. Šiuo metu esu techninės priežiūros inžinierius (3-iasis lygmuo) daug žadančiame startuolyje, kurio programuotojų komandos naudoja labai panašias technologijas į tas, kurių mokiausi SDA kursuose, todėl artimiausiu metu rengiuosi eiti jaunesniojo „Java“ programų kūrėjo pareigas. Palyginti su ankstesnėmis pozicijomis, mano atlyginimas išaugo beveik dvigubai. SDA mokymuose sukauptos žinios gali tik prisidėti prie sėkmingos jūsų karjeros ateityje, nes išmokstate pačių naujausių technologijų ir labiausiai pageidautinų techninių įgūdžių.

Jei planuojate tapti programuotoju (-a), manyčiau, jog tikrai turėtumėte išbandyti šį SDA kursą. Reiktų suvokti, kad privalėsite sunkiai dirbti ir mokydamiesi dėti daug pastangų, neturėsite daug laisvo laiko, patirsite stresą ir galbūt ne taip lengvai pavyks rasti pirmąjį darbą programinės įrangos kūrimo srityje. Tačiau užbaigę mokymus niekuomet nesigailėsite. Svajojate, kad dirbsite stebuklingoje saloje gurkšnodami kokteilį ir mėgaudamiesi saulėlydžiu? Jūsų svajonės greitai išsipildys.

Gabor Gyarmati

Po kelių nesėkmingų mėginimų užbaigti „Java“ / „JavaScript“ nuotolinius kursus pamačiau SDA kursų reklamą feisbuke ir supratau, jog šie mokymai yra tai, kuo norėčiau užsiimti. Norėjau tokių pamokų, kurios vyktų tikroje klasėje ir kuriose dalyvautų realūs instruktoriai, kuriems būtų galima iš karto užduoti klausimus. Taip pat įspūdį paliko įvadinis susitikimas, kuriame buvo pristatyta mokymų programa.

Naudingiausia kursuose man buvo tai, kad dabar turiu daug geresnį suvokimą apie programinės įrangos kūrimo procesą ir galiu suprasti, kaip iš mažesnių dalių susidaro bendras vaizdas. Mokymai neapsiriboja tik „Java“ programinio kodo rašymu. Gavau programuotojų komandų naudojamą priemonių rinkinį, kurį sudaro įvairūs įrankiai bei procesai, pvz., „Scrum“, „Bitbucket“, serverių veikimo bei naudotojo sąsajos kūrimo pagrindai ir pan. Neseniai pavyko susirasti geresnį darbą. Manau, kad tai mokymuose sukauptų žinių ir darbo pamokose rezultatas. Dabartinėse pareigose dar nedirbu su „Java“ kodu, tačiau įmonės viduje turiu galimybę užimti programų kūrėjo poziciją – tai yra mano asmeninis tikslas. Apskritai naudoju apie 60–70 % SDA mokymuose įgytų žinių, manau, kad tai yra gana daug. 🙂

Sindija Lūsīte

Mano istorija iš tikro gana juokinga. Visada mėgau techniškus daiktus ir man patiko informatikos pamokos mokykloje, tačiau niekada nemaniau, jog galiu tapti programuotoja. Manau, kad tam galėjo turėti įtakos stereotipas, kad programuotojas – tai moksliukas, kuris neatsitraukia nuo kompiuterio ekrano. Prieš keletą metų pradėjau žiūrėti puikų TV serialą „Ponas Robotas“. Jis mano gyvenime pasirodė pačiu laiku. Nesenai buvau išėjusi iš ankstesnio darbo ir bandžiau suvokti, ką turėčiau daryti toliau. Todėl nusprendžiau, kad noriu tapti programiše. 😀 Tačiau privalėjau vėl nusileisti ant žemės ir, paskatinta šeimos, nusprendžiau pradėti mokytis programavimo ir bandyti plėtoti karjerą IT sektoriuje.

Pamačiau pranešimą apie SDA informacinį seminarą ir nusprendžiau jame apsilankyti. Susitikimas man labai patiko. Jis buvo labai smagus ir įtikinamas, todėl nedelsdama pasirašiau sutartį. Tai geriausias mano kada nors priimtas sprendimas!

Šis kursas mane supažindino su programavimo pasauliu. Įgijau daug naudingų praktinių įgūdžių ir teorinės informacijos, kurios kartais netgi atrodė per daug! Tačiau vėliau, kai įsidarbinau, temos pamažu ėmė sietis tarpusavyje ir įgavo vis daugiau prasmės. Iš tikro kursuose išmokau ir sužinojau daug daugiau nei maniau, kai tik baigėsi mokymus. Septyni mėnesiai, kai vyko mokymai, nebuvo lengvi, bet juos užbaigti buvo verta tai padėjo man pakeisti savo karjerą! Labai patiko tai, kad instruktoriai yra savo srities profesionalai ir kad kursuose jie galėjo daug ką paaiškinti remdamiesi savo realia patirtimi.

Dar nebaigusi kursų tapau vokiškai kalbančia klientų aptarnavimo specialiste. Darbe teko naudoti specialias technines priemones ir programinę įrangą. Tai buvo puiki mano karjeros IT sektoriuje pradžia. Šiuo metu esu jaunesnioji „Java“ programų kūrėja ir dirbu su API sąsajomis, šiek tiek su „JUnit“ ir su integracijos testavimu. Mokausi, kaip skaityti ir suprasti sudėtingesnį kodą ir sukurti nesudėtingus galutinius taškus. Kasdien išmokstu daug naujų dalykų.

SDA kursai man padėjo atrasti darbą ir suvokti, kad aš tikrai norėjau tapti programuotoja. Mokymo programa apėmė daugybę „Java“ programavimo kalbos aspektų, IT aplinkoje naudojamus įrankius bei procesus ir tinkamos mąstysenos ugdymą. Pradėjau nuo nulio, todėl daugybės dalykų vis dar tenka mokytis iš savo kolegų bei kursų medžiagos. Žinoma, taip pat galime susisiekti su savo puikiaisiais instruktoriais ir prašyti jų patarimo ar pagalbos.

 

Best student projects

Žiniatinklio programa „The New You“

Šio projekto tikslas buvo sukurti internetinę treniravimosi programą, kuri sudomintų instruktorius ir motyvuotų žmones sveikai gyventi. Į žiniatinklio programą įtrauktos tokios priemonės, kaip mitybos planai, treniruočių patarimai, mokomųjų vaizdo įrašų biblioteka ir galimybė susisiekti. Be to, programėlė leidžia vartotojams dalyvauti iššūkiuose, pavyzdžiui, siekti optimalaus svorio ar sustiprėti. Programėlė vartotojams pateikia kasdieninių treniruočių bei mitybos planą, kurio jie privalo laikytis, kartu su visais reikalingais patarimais bei gudrybėmis.

„Taxipy“

„Taxipy“ – tai transporto programėlė, adedanti taksi vairuotojams susisiekti su potencialiais klientais. Keleiviai gali užsisakyti taksi ir iš savo esamos vietos vykti į paskirties vietą 30 km spinduliu, tvarkyti savo užsakymus, apmokėti paslaugas ir įvertinti vairuotoją. Keleivio profilyje yra užsakymų istorija bei galimybė pranešti apie taksi automobilyje paliktą daiktą. Vairuotojai gali patikrinti visus atvirus užsakymus, juos priimti bei užbaigti, taip pat keisti savo profilį, pavyzdžiui, įkelti profilio nuotrauką, kurią matys klientai.

NCO autobusų paslaugos

„Night of the Companies“ (NCO) – tai renginys, kuriame įvairios įmonės savo pagrindinėse buveinėse rengia atvirų durų dienas, norėdamos pademonstruoti savo veiklą ir sulaukti svečių, kurie norėtų jose įsidarbinti. Įmonėse galima apsilankyti savarankiškai arba atvykti specialiais autobusais, atvežančias keleivius į jas. Su šia programėle vartotojai gali stebėti autobusų tinklą ir išnaudoti visas jos galimybes. Vartotojai žemėlapyje gali matyti bei pažymėti skirtingų įmonių vietas, vaizduoti autobusų maršrutus šachmatų lentos tipo žemėlapyje ir greitai pažiūrėti jų tvarkaraščius.

„Beauty salon“

„Beauty salon“ – tai žiniatinklio programėlė, leidžianti vartotojams ieškoti paslaugų, susikurti paskyrą ir lengvai užsirašyti vizitui. Interneto svetainėje rasite įkvepiančią skirtingų šukuosenų galeriją ir išsamų žemėlapį, padedantį klientams rasti grožio saloną. Be to, administratorius lengvai gali pridėti naujų paslaugų, keisti paslaugų kainas bei įtraukti darbuotojus.

Jūsų sėkmės istorija prasideda čia

Pradėkite kursą, lavinkite reikiamus įgūdžius, gaukite pagalbą karjeros klausimais ir įženkite į IT sektorių su trenksmu.

Peržiūrėti siūlomus kursus